М'язово-енергетична техніка

Різними авторами описані численні типи м'язового скорочення, які можуть бути використані при виконанні МЕТ. Існує певний консенсус щодо наявності чотирьох основних типів м'язового скорочення — ізометричне, ізотонічне концентричне, ізотонічне ексцентричне та ізокінетичне.

Ізотонічне концентричне скорочення

При такому скороченні відбувається скорочення м'яза. Для цього оператор протидіє силою трохи меншою, ніж сила, що розвивається пацієнтом. Цей тип скорочення використовується підвищення тонусу ослаблених м'язів.

Ізотонічне ексцентричне м'язове скорочення

При цьому варіанті відбувається скорочення м'яза з одночасним його подовженням. Це досягається тим, що сила, що прикладається оператором, дещо більша, ніж сила, що розвивається пацієнтом. Цей тип скорочення використовується для розтягування дуже напружених або фіброзованих м'язів. Його іноді називають ізолітичним, оскільки воно націлене на «лізис» або усунення фіброзу.

Консультація у зручний для Вас час

Ізокінетичне м'язове скорочення

Це скорочення описують як поєднання ізотонічного та ізометричного скорочень. Для цього м'яз проводять по всій амплітуді руху, а опір використовують для підтримки однієї і тієї ж швидкості її скорочення. Таким шляхом відбувається послідовне залучення до нього всіх м'язових волокон. На початку та наприкінці амплітуди опір зменшують, оскільки контрактильна сила м'яза у ці моменти мінімальна. У середній частині амплітуди опір збільшують, щоб він відповідав силі скорочення більшої м'язової маси. Таким способом підвищують тонус слабких м'язів, збільшують їхню силу і рівномірно розподіляють участь м'язових волокон.

Постизометрична релаксація (ПІР) - є максимально ефективною методикою розслаблення м'язів, що знаходяться навіть у глибоких сегментах опорно-рухового апарату.

Постизометрична релаксація побудована на м'яких техніках мануального впливу з метою збільшення рухливості хребта та суглобів, відновлення еластичності м'язів та зв'язок. У маніпуляціях проводиться поєднання дозованого розтягування м'язів і зв'язок після узгодженої напруги пацієнтом.

Після такої маніпуляції рефлекторно спрацьовує фізіологічний механізм зниження м'язового гіпертонусу.

Постизометрична релаксація м'язів повертає блокованим та тугорухливим суглобам максимальну свободу рухів, усуває хронічні ниючі болі та спазматичну напругу м'язів.

Інформацію перевірено експертом
Іванов Сергій Володимирович
Масажист

Подобається центр, не вперше сюди звертаюсь. Усі зробили, швидко, все добре.

Кирило

Комфортно швидко все сталося. Навіть у часі з мене трохи раніше прийняли. Пройшло все гаразд.

Аліна

Обслуговування на найвищому рівні. Привітний та доброзичливий персонал, що випромінює позитив.

Svetlana

Я дякую Вам за вашу працю та за ваших чудових лікарів. Знайомі порадили звернутися до вас. І я раджу всім з будь-якими проблемами зі здоров'я, звертайтеся alefclinic

Antonina

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний остеохондроз, нарешті шия не болить, всім раджу клініку алеф!

Надя тест
Переконливі відгуки у формі подання.

Обов'язкове поле

Яке ваше повне ім'я?
Яка ваша адреса електронної пошти?
рейтингові поля
Would you like to include star rating?
Що ви думаєте про нас?
X
2 575
задоволених пацієнтів у нашій клініці вже відчули покращення здоров'я
15
нових пацієнтів звертаються до нас щодня
78%
пацієнтів звертаються до нас за рекомендацією
5 років
ми працюємо для Вас
Сафронов Данило Вікторович
Лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Лікар спортивної медицини
«Будь-яка турбота про здоров’я в нашій клініці починається з пошуку причини захворювання. Не завжди причина там, де болить. Запишіться до нас на первинний прийом, і ми разом почнемо шлях до одужання».
autograph

Написати повідомлення

ukUA