Радикуліт

Радикуліт (радикулопатія) – це термін, що позначає симптоми, характерні для подразнення корінців спинного мозку. Корінці спинного мозку – це нерви, які відходять від спинного мозку і можуть защемлюватися оточуючими тканинами. Наприклад, спазмованими м’язами або кістковими структурами.

Радикуліт частіше представляється симптомом або наслідком, аніж самостійним захворюванням. Часто радикуліт виступає наслідком вираженого остеохондрозу. Остеохондроз – захворювання, при якому змінюються властивості тканин. Хрящі та суглобові поверхні стають менш еластичними та пружними. Це може бути наслідком травм, недостатньої або некоректної фізичної активності. Певну роль у розвитку остеохондрозу відіграє і спадкова схильність.

Як виникає радикуліт

Симптоми радикулітуРадикуліт може бути наслідком дуже великої кількості захворювань і факторів, пов’язаних зі способом життя. Але загалом, як було вказано вище, причиною радикуліту стає остеохондроз і нестабільність певного відділу хребта. Це призводить до структурних змін у тканинах хребта та оточуючих тканинах, які, своєю чергою, можуть призводити до здавлювання корінців спинного мозку.
Факторами розвитку остеохондрозу та, відповідно, радикуліту, можуть бути:

 • ожиріння;
 • травми та пошкодження хребта, що особливо часто має місце у професійних;
 • спортсменів;
 • порушення постави, пов’язані із сидячим способом життя або недостатньою фізичною активністю;
 • нераціональні, технічно некоректні або надмірні за тривалістю/важкістю фізичні навантаження;
 • гормональні порушення, аутоімунні процеси та порушення обміну речовин.

Симптоми радикуліту

Оскільки радикуліт з’являється внаслідок защемлення одного або декількох корінців спинного мозку, симптоми залежатимуть від того, на якому рівні відбулося защемлення, чутливість і рух якого саме сегмента тіла забезпечував защемлений нервовий корінець. Частіше за все ми стикаємося із защемленням корінців у поперековому та куприковому відділах хребта, оскільки на них припадає найбільше навантаження.

Основні симптоми радикуліту:

 1. Сильні болі у відповідних відділах хребта. Болі можуть бути ниючими, стріляючими, посилюватися при певних положеннях тіла або рухах.
 2. Порушення чутливості кінцівок. Відчуття заніміння, поколювання та сироти, слабкість м’язів.
 3. При шийному радикуліті відмічають сильні болі в ділянці потилиці та шиї, які можуть загострюватися під час різких рухів, при кашлю або чханні.

Консультація у зручний для Вас час

Діагностика радикуліту

Діагностика радикулітуУ процесі діагностики цього захворювання фахівці використовують всі методи та принципи об’єктивного обстеження пацієнта. Тому стандартний спосіб перевірки та подальшого встановлення діагнозу виглядає таким чином:

 1. Лікар уважно вислуховує всі скарги пацієнта.
 2. Проводиться пальпація за ходом нервових закінчень.
 3. Використовується неврологічний молоточок, за допомогою якого вдається визначити конкретні рефлекси.

Діагностика радикуліту в Alef Clinic також передбачає застосування і деяких допоміжних методів. Для цього пацієнта часто скеровують на рентген, який допомагає визначити наявність усіх стадій остеохондрозу, а також міжхребцеві грижі.

Діагностика радикуліту, як і будь-якого іншого захворювання, починається із ретельного огляду та збору анамнестичних даних пацієнта. Після детального огляду фахівець призначає відповідні додаткові дослідження. Одним із них може бути рентгенографія, яка дозволить оцінити стан кісткових структур і наявність нестабільності. Для виявлення гриж або протрузій протрузій та оцінки стану м’яких тканин доцільніше застосовувати МРТ. У деяких ситуаціях використовується КТ. Також пацієнту можуть призначити відповідні аналізи крові або сечі. Наприклад, якщо фахівець запідозрить присутність запального процесу або ознаки гормональних і обмінних порушень.

Лікування радикуліту

Лікування патологій зводиться до того, що потрібно виключити сильні болі. Для цього спеціалісти часто призначають застосування нестероїдних препаратів із протизапальним ефектом. Ще під час консультації лікар визначає перелік необхідних аналізів, виходячи з яких стане зрозуміло, як лікувати радикуліт. Разом із цим є можливість визначити точну вартість лікування в Alef Clinic.

Основною метою лікування радикуліту є позбавлення болю та максимально повне відновлення втрачених функцій та рухів. У більшості випадків для цього достатньо рухової терапіїВиконання індивідуально підібраних вправ дозволяє усунути м’язовий спазм і змінити характер руху хребта. Це допоможе позбавитися защемлення та поліпшити місцевий кровообіг, живлення тканин.

Подобається центр, не вперше сюди звертаюсь. Усі зробили, швидко, все добре.

Кирило

Комфортно швидко все сталося. Навіть у часі з мене трохи раніше прийняли. Пройшло все гаразд.

Аліна

Обслуговування на найвищому рівні. Привітний та доброзичливий персонал, що випромінює позитив.

Svetlana

Я дякую Вам за вашу працю та за ваших чудових лікарів. Знайомі порадили звернутися до вас. І я раджу всім з будь-якими проблемами зі здоров'я, звертайтеся alefclinic

Antonina

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний остеохондроз, нарешті шия не болить, всім раджу клініку алеф!

Надя тест
Переконливі відгуки у формі подання.

Обов'язкове поле

Яке ваше повне ім'я?
Яка ваша адреса електронної пошти?
рейтингові поля
Would you like to include star rating?
Що ви думаєте про нас?
X
2 575
задоволених пацієнтів у нашій клініці вже відчули покращення здоров'я
15
нових пацієнтів звертаються до нас щодня
78%
пацієнтів звертаються до нас за рекомендацією
5 років
ми працюємо для Вас
Сафронов Данило Вікторович
Лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Лікар спортивної медицини
«Будь-яка турбота про здоров’я в нашій клініці починається з пошуку причини захворювання. Не завжди причина там, де болить. Запишіться до нас на первинний прийом, і ми разом почнемо шлях до одужання».
autograph

Написати повідомлення

ukUA