Хірургия

Малоінвазивна хірургія в Харкові

Малоінвазивною називається хірургія, яка передбачає мінімальні пошкодження під час хірургічного доступу. На відміну від відкритих операцій, малоінвазивні — такі операції, для проведення яких на шкірі робиться кілька невеликих надрізів (довжиною близько 2 сантиметрів), а тканини проколюються спеціальними голками — троакарами. Усі інструменти вводяться в організм пацієнта саме через ці надрізи. Крім того, малоінвазивна хірургія передбачає використання спеціальної лапароскопічної апаратури.

Головна відмінність малоінвазивної від інших видів хірургії — менше пошкодження тканин. Після такого втручання практично не залишається слідів. Загоюються післяопераційні рани швидко — післяопераційні шви непомітні. Відновлення також займає дуже мало часу — як правило, вже наступного дня пацієнт може йти додому. І малоінвазивні процедури коротші за часом — рідко яка операція триває понад 2 години.

Основні типи малоінвазивних операцій:

 • видалення жовчного міхура та інші операції на органах черевної порожнини (лапароскопія);
 • операції на хребті;
 • гінекологічні операції;
 • операції на суглобах (артроскопія);
 • лор-операції.

Слід зазначити, що до 80-х років минулого століття малоінвазивні дослідження мали насамперед діагностичну мету — лише після проведеної 1985 року першої лапароскопічної операції подібні методи стали використовувати ще й як лікувальні. А з розвитком відеотехніки, що дає змогу транслювати зображення внутрішніх органів і тканин у найкращій якості, всі малоінвазивні операції отримали новий імпульс до розвитку.

Серед основних переваг малоінвазивної хірургії, порівняно з порожнинними операціями, можна відзначити такі:

 • використовується менше інструментів;
 • часто немає необхідності призначати курс антибіотиків;
 • коротший період реабілітації;
 • проводиться повністю у стаціонарі — пацієнта виписують вже наступного дня. Шви знімають зазвичай на 3–4-й день.

подготовка к малоинвазивным операциям

Де в Харкові проводять малоінвазивні операції?

Один з основних провайдерів малоінвазивної хірургії в Харкові — Alef Clinic. Ми проводимо всі види малоінвазивних операцій, з мінімальним порушенням цілісності тканин — бандаж знімається вже наступного дня.

Записатися на прийом просто — зателефонуйте нам у клініку за номерами +38 099 291 99 22, +38 057 341 65 85, +38 057 706 44 36 або залиште ваші контактні дані (прізвище, ім’я, по батькові та номер телефону) у формі зворотного зв’язку (вгорі сторінки, під номером телефону, кнопка «Записатися на прийом»). Безпосередньо на прийомі лікар детально розповідає про перебіг операції, запитує інформацію про наявність / відсутність індивідуальної непереносимості, виписує направлення на аналізи.

Як записатися на прийом?

Щоб отримати оперативне лікування органів черевної порожнини, носоглотки або опорно-рухового апарату, запишіться на прийом до нашого хірурга. Під час консультації лікар направить вас на аналізи (це допоможе підібрати оптимальний наркоз, а також отримати повну інформацію про стан вашого здоров’я). Тут же, під час консультації, хірург детально розповість про перебіг операції, надасть рекомендації щодо післяопераційного відновлення. З огляду на результати ваших аналізів, ми розрахуємо потрібне дозування наркозу (багато операцій проводяться під загальною анестезією). Потім призначається дата операції, під час якої хірург і проводить необхідні маніпуляції.

Після завершення операції пацієнта направляють у стаціонар (зазвичай час перебування там — 1–2 дні) для відновлення. Так лікарю простіше контролювати ваш стан і стежити за ходом реабілітації. Наступного дня після операції знімається дренаж (якщо він був), за необхідності призначається курс знеболювальних. Тепер ви можете йти додому і повертатися до повноцінного життя — як правило, лікарняного не потрібно.

 

Консультація у зручний для Вас час

Як підготуватися до операції?

Найчастіше великої підготовки до малоінвазивних операцій не потрібно — на прийомі вам достатньо буде озвучити, чи є у вас алергія на будь-які лікарські препарати (ця інформація допоможе анестезіологу підібрати наркоз). Плюс потрібно буде здати аналізи. Переважно це аналізи сечі, крові (загальний і на біохімію), плюс залежно від типу втручання (чи буде операція проводитися на суглобі або органах черевної порожнини) рентген або УЗД досліджуваної ділянки.

Малоінвазивна хірургія: операції в Харкові

Нині в Alef Clinic проводяться такі малоінвазивні операції:

 • мікрохірургія хребта;
 • артроскопія (малоінвазивна операція на суглобах);
 • лапароскопія (хірургія органів черевної порожнини);
 • ЛОР-операції.

Далі детальніше про кожен вид операції.

Ендоскопічні операції на хребті

Ендоскопічні операції на хребті

Малоінвазивні (ендоскопічні) операції хребта лікують такі захворювання й ураження, як:

 • деформації та сколіоз;
 • міжхребетні грижі (зокрема у стадії секвестрації хребетного ядра);
 • ішіас;
 • пухлини;
 • інші деформації хребта.

Як і будь-яка інша малоінвазивна операція, ендоскопічна хірургія хребта передбачає кілька невеликих надрізів, через які вводяться ендоскоп та інструменти. Ендоскоп «показує» хірургу стан вашого хребта й прилеглих органів і тканин (транслює їх на встановлений перед хірургом монітор), тож лікар чітко бачить область, на якій проводить маніпуляції. Особливо часто ендоскопічні операції проводяться, якщо розвиток хребетної грижі дійшов до стадії випадання пульпозного ядра. Це одна з крайніх форм розвитку міжхребцевої грижі, що виникає внаслідок задавненого і несвоєчасного лікування.

Через надрізи на спині (пацієнт при цьому лежить на животі, під загальним наркозом) лікар вводить ендоскоп, направляючи його до місця локалізації захворювання. Потім, залежно від поставленого діагнозу, проводиться або видалення грижі, або виправлення сколіозу. Потім витягають інструменти, ендоскоп, ставлять дренаж, і пацієнта направляють у стаціонар. За необхідності лікар призначає короткий курс знеболювальних, а через кілька днів повністю видаляє дренаж.

Малоінвазивне лікування суглобів

В Alef Clinic пацієнти проходять також лікування суглобів малоінвазивним способом — артроскопією. Основні принципи операції такі ж, як і в інших випадках — через невеликі надрізи на шкірі в організм вводиться артроскоп — спеціальний зонд для обстеження суглобів. Найбільш ефективним метод є під час лікування захворювань колінного суглоба — наприклад, виправлення меніска. Завдяки надійному артроскопу, що дає велике збільшення, наш хірург відстежує стан вашого меніска і суглобів у реальному часі. Головна перевага малоінвазивних суглобових операцій — практично повна відсутність надрізів і швів: невеликі надрізи після загоєння бліднуть, темнішаючи тільки після засмаги. Як правило, після того як засмага сходить, зникають і сліди надрізу.

Малоинвазивная хирургия

Черевна порожнина: чи лікується малоінвазивно?

Сучасний розвиток малоінвазивної хірургії призвів до появи великого спектра малоінвазивних операцій, що проводяться на органах черевної порожнини. Зокрема, лікарі Alef Clinic освоїли малоінвазивне (лапароскопічне) видалення жовчного міхура — хірург перетискає його спеціальними кліпсами і потім витягує. Крім холецистектомії, у нашій клініці практикується також малоінвазивне (лапароскопічне) лікування пахових гриж. Нині немає причин боятися післяопераційних шрамів і рубців, які довго не гояться, а відновлення після хірургічного втручання не займе багато часу — ми практично не торкнемося навколишніх тканин і органів, а отже, виписатися з клініки ви зможете вже наступного дня.

Малоінвазивна лор-хірургія

З успіхом застосовуються малоінвазивні методи і в лор-хірургії. Лікарі Alef Clinic з мінімальним ураженням тканин вилікують риніти, тонзиліти і допоможуть позбутися поліпів у порожнині носа. Також ми робимо корекцію носової перегородки та форми носа. Усі ці маніпуляції доступні ендоскопічно, тобто малоінвазивно. Такі методи лор-операцій дають змогу знизити набряклість, скоротити реабілітаційний період. Деякі види лор-операцій можливо проводити без розрізів, використовуючи лише отвори носа. Про всі протипоказання і показання, а також правильну підготовку до операцій вам розповість лікар на первинній консультації.

Чому саме Alef Clinic?

Наша клініка — одна з небагатьох у Харкові, що спеціалізується на малоінвазивних операціях. У нашому розпорядженні великий вибір інструментів і методів для проведення таких операцій практично на будь-яких органах. Ми здатні не тільки вилікувати, а й діагностувати будь-яке захворювання з мінімальною травматизацією тканин і органів, практично без шкоди для організму. Наш колектив — хірурги вищої та першої категорій, які регулярно підвищують свою кваліфікацію і рівень знань. А операційний блок нашої клініки регулярно стерилізується не лише новітніми лампами, а й особливою системою рециркуляції повітря, що забезпечує кращу (порівняно зі стандартними методами стерилізації) фільтрацію. Звертайтеся в Alef Clinic і будьте здорові!

Подобається центр, не вперше сюди звертаюсь. Усі зробили, швидко, все добре.

Кирило

Комфортно швидко все сталося. Навіть у часі з мене трохи раніше прийняли. Пройшло все гаразд.

Аліна

Обслуговування на найвищому рівні. Привітний та доброзичливий персонал, що випромінює позитив.

Svetlana

Я дякую Вам за вашу працю та за ваших чудових лікарів. Знайомі порадили звернутися до вас. І я раджу всім з будь-якими проблемами зі здоров'я, звертайтеся alefclinic

Antonina

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний остеохондроз, нарешті шия не болить, всім раджу клініку алеф!

Надя тест
Переконливі відгуки у формі подання.

Обов'язкове поле

Яке ваше повне ім'я?
Яка ваша адреса електронної пошти?
рейтингові поля
Would you like to include star rating?
Що ви думаєте про нас?
X
2 575
задоволених пацієнтів у нашій клініці вже відчули покращення здоров'я
15
нових пацієнтів звертаються до нас щодня
78%
пацієнтів звертаються до нас за рекомендацією
5 років
ми працюємо для Вас
Сафронов Данило Вікторович
Лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Лікар спортивної медицини
«Будь-яка турбота про здоров’я в нашій клініці починається з пошуку причини захворювання. Не завжди причина там, де болить. Запишіться до нас на первинний прийом, і ми разом почнемо шлях до одужання».
autograph

Написати повідомлення

ukUA