Сколіоз

Лікування сколіозу в Харкові

Сколіоз – це прогресуюче захворювання, що характеризується бічним відхиленням хребта та поворотом хребців довкола поздовжньої осі. Подібні зміни негативно впливають на нормальну роботу всіх систем і органів.

Сколіоз зустрічається в багатьох дітей: зоною ризику є вік від 5 до 12 років. Причому в дівчат набагато частіше спостерігаються такі патологічні зміни хребта, ніж у хлопців.

Як виникає сколіоз

Сколіоз у дорослих та дітей

Сколіоз у дорослих і дітей буває декількох видів: вроджений або набутий.

У першому випадку йдеться про різні аномалії, пов’язані з неправильним розвитком хребтового стовпа, ребер у плоду ще під час вагітності жінки.

Набутий сколіоз проявляється з декількох різних причин:

  • Різні системні захворювання
  • Остеопороз
  • Тривале перебування у сколіотичній поставі

Проте типом, який зустрічається найчастіше (більше 80%), є ідіопатичний сколіоз, тобто, причина його виникнення залишається неясною.

Консультація у зручний для Вас час

Симптоми сколіозу

Симптоми сколіозу
Симптоми сколіозу напряму пов’язані з тим, наскільки сильним є викривлення хребта

Загалом виділяють чотири ступеня:

  1. Відхилення хребтового стовпа становить не більше, як 10 градусів. Візуальний огляд пацієнта дозволяє помітити незначні зміни положення лопаток, сутулість, різну висоту розташування плечей.
  2. Відхилення на 10–25 градусів. Коли людина стоїть, можна помітити порушене положення лопаток, стегон, а на сідницях збирання складок шкіри. При нахилянні помітно, що лопатки знаходяться на різній висоті.
  3. Ця стадія вважається запущеною, коли плечі розташовані на різній висоті, одна нога є коротшою, а тазові кістки зміщені. У результаті всі хребці набувають хибної форми, а в реберній ділянці можна помітити горб. Пацієнти при цьому також відмічають регулярні головні болі, погане самопочуття, слабкість.
  4. Остання стадія – найважча, коли деформується абсолютно все тіло людини. Робота внутрішніх органів значно ускладнюється.

За типом викривлення виділяють С-подібний, S-подібний і Z-подібний сколіози.

Діагностика сколіозу

Для діагностики сколіозу застосовується візуальний огляд, проведення спеціальних тестів на викривлення, а також обміри за допомогою спеціального вимірювального приладу — сколіометра. Проте найточнішим методом діагностики та інструментом для об’єктивізації стану є рентгенівський знімок.

Якщо захворювання призвело до інших супутніх проблем в організмі, тоді потрібно провести УЗД, зробити кардіографію.

Лікування сколіозу

Діагностика сколіозуСколіоз і сколіотична постава є розповсюдженою проблемою в дорослих і дітей. Виправити її можна різними методами та способами, що підбираються індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням ступеня запущеності захворювання.

Основним видом терапії сколіозу, крім використання спеціальних корсетів, масажів, мануальної терапії, фізіопроцедур – є спеціальна лікувальна гімнастика, різновидом якої є шрот-терапія. Шрот-терапія – це методика фізичної терапії та реабілітації, розроблена на початку XX століття німецьким фізіотерапевтом Катариною Шрот для лікування сколіозу.

Цю методика, одну з дуже небагатьох, рекомендовано міжнародною спільнотою з лікування сколіозу (SOSORT), оскільки вона показала свою ефективність у наукових дослідженнях високого рівня доказовості (Effectiveness of Schroth exercises during bracing in adolescent idiopathic scoliosis: resultsfrom a preliminarystudy — SOSORT Award 2017 Winner). Звичайні вправи рідко дають бажаний коригувальний ефект.

Дітям лікарі рекомендують займатися плаванням, спати на твердих матрацах, цікавитися кінним спортом, який сприяє формуванню правильної постави.

Переваги лікування сколіозу в нашому центрі

  • Сертифіковані спеціалісти, які пройшли оригінальне німецьке навчання SchrothTherapy
  • Наявність мультидисциплінарної бригади (фізичних терапевтів, лікарів відновлювальної реабілітаційної медицини, ортопедів і ортезистів)
  • Можливість робити вправи в домашніх умовах після певної підготовки

Демократичні ціни на лікування сколіозу в Харкові дозволяють пацієнтам звернутися за кваліфікованою допомогою в Alef Clinic, яка допомагає повернути здорову та правильну поставу.

Подобається центр, не вперше сюди звертаюсь. Усі зробили, швидко, все добре.

Кирило

Комфортно швидко все сталося. Навіть у часі з мене трохи раніше прийняли. Пройшло все гаразд.

Аліна

Обслуговування на найвищому рівні. Привітний та доброзичливий персонал, що випромінює позитив.

Svetlana

Я дякую Вам за вашу працю та за ваших чудових лікарів. Знайомі порадили звернутися до вас. І я раджу всім з будь-якими проблемами зі здоров'я, звертайтеся alefclinic

Antonina

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний остеохондроз, нарешті шия не болить, всім раджу клініку алеф!

Надя тест
Переконливі відгуки у формі подання.

Обов'язкове поле

Яке ваше повне ім'я?
Яка ваша адреса електронної пошти?
рейтингові поля
Would you like to include star rating?
Що ви думаєте про нас?
X
2 575
задоволених пацієнтів у нашій клініці вже відчули покращення здоров'я
15
нових пацієнтів звертаються до нас щодня
78%
пацієнтів звертаються до нас за рекомендацією
5 років
ми працюємо для Вас
Сафронов Данило Вікторович
Лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Лікар спортивної медицини
«Будь-яка турбота про здоров’я в нашій клініці починається з пошуку причини захворювання. Не завжди причина там, де болить. Запишіться до нас на первинний прийом, і ми разом почнемо шлях до одужання».
autograph

Написати повідомлення

ukUA