Медичний центр Alef Clinic проводить усі види лапароскопічних операцій. Лапароскопія — один із методів малоінвазивних хірургічних втручань, який широко застосовують для хірургічного дослідження та лікування органів черевної порожнини і малого таза. Перші лапароскопи застосовували вже на початку XX століття, у 1903 р. Самі ж лапароскопічні дослідження черевної порожнини тривалий час використовували як засіб діагностики, а після появи у 1987 році можливості збільшувати зображення і виводити його на монітор — стали повноцінними медичними процедурами — з можливістю хірургічного лікування захворювань.
Методи, можливості та інструменти лапароскопії постійно розширюються — нині в гінекології щонайменше 85% операцій саме лапароскопічні.
Що таке лапароскопія?
Лапароскопічні операції — повноцінне хірургічне втручання, яке передбачає кілька невеликих надрізів, які швидко загоюються. Через ці надрізи лікар вводить у черевну порожнину інструменти та спеціальний прилад — лапароскоп, за принципом дії та зовнішнім виглядом схожий на телескоп.
Чому саме лапароскопія?
Серед основних переваг цього методу перед відкритими хірургічними операціями — менше травмуються тканини, а отже, реабілітація проходить швидше. Крім того, і сама лапароскопія проходить набагато швидше стандартних порожнинних операцій — у середньому від 30 до 90 хвилин. Рубці, що залишаються після лапароскопії, швидше загоюються (на відміну від шрамів після апендициту, заживають практично без сліду). Прооперовані лапароскопічно пацієнти набагато швидше повертаються до роботи й активного життя (перебування у стаціонарі зазвичай не більше 2 днів).
Коли і як проводиться лапароскопія?
В Alef Clinic проводиться діагностична та медична лапароскопія — зокрема, ми:
- проводимо хірургічне лікування жовчнокам’яної хвороби;
- операції при пупковій, паховій і діафрагмальній грижах;
- гінекологічні операції.
Лапароскопія проводиться під загальним наркозом. Спочатку лікар робить на шкірі 2–3 неглибоких надрізи (довжиною близько 2 сантиметрів). Один із них найчастіше робиться в районі пупка — через нього в черевну порожнину вводиться лапароскоп із закріпленою на одному кінці камерою. Зображення з камери виводиться на монітор, у такий спосіб хірург у реальному часі має змогу оцінити стан черевної порожнини та тазу і проводити необхідні маніпуляції (зображення виводиться зі збільшенням у 10 разів).
Також у надрізи вводяться спеціальні трубки — через них вводиться трохи вуглекислого газу. Це робиться для того, щоб живіт, роздувшись, перетворився на подобу купола над досліджуваними органами — це значно полегшує хірургу доступ до них. Потім через інші надрізи вводяться хірургічні інструменти, і лікар починає операцію. Після завершення операції витягуються інструменти, випускається газ, надрізи зашиваються.
Спеціальної підготовки до операції, як правило, не потрібно — можливо, необхідно лише обмежити вживання деяких продуктів за день-два до операції. Приходити в клініку необхідно на порожній шлунок. Про всі обмеження, протипоказання і способи відновлення вам розповість лікар безпосередньо на консультації. Найчастіше ми не рекомендуємо лапароскопію пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями і з такими, які перешкоджають нормальному згортанню крові.