Розтягнення зв'язок коректніше називати частковим розривом сухожиль. Даний патологічний стан може виникнути раптово від інтенсивного впливу (наприклад, удару), некоректного руху (підгортання гомілкостопа) або бути наслідком травми повторної напруги, що часто зустрічається у спортсменів під час специфічних навантажень.
Зв'язки забезпечують пасивну стабільність суглобів, а сухожилля м'язів виконують функцію активної стабілізації в русі, завдяки узгодженій роботі цих структур дотримуються суворі траєкторії рухів.
Клінічна картина травми та її тяжкість багато в чому залежить від ступеня розриву зв'язки.
1 ступінь - Найбільш легка та поширена форма. Тривалість відновлювального періоду займе трохи більше 2 тижнів. Набряклість, гематоми зустрічаються дуже рідко, суглоб стабільний, переважно симптоматика обмежиться больовим синдромом. Це пов'язано з тим, що цілісність сухожилля збережена, але пошкоджена невелика частина волокон.
2 ступінь — Для цього типу пошкодження вже буде характерний набряк та утворення гематоми, тому що ушкоджується значна частина волокон сухожилля та разом з ними дрібні кровоносні судини, іноді пошкодження може стосуватися навіть капсули суглоба з можливим крововиливом усередину суглоба. Через больовий синдром відбувається обмеження активних рухів. Однак при значному пошкодженні зв'язкового апарату може виникнути нестабільність у суглобі. Відновлювальний період становитиме від 3 до 6 тижнів.
3 ступінь — Найважчий тип ушкодження, для якого характерний повний розрив сухожилля. Суглоб збільшується в розмірі за рахунок вираженої набряклості тканин, гематом, активні рухи стають неможливими через сильний біль. Спостерігається патологічна рухливість суглоба. На загоєння потрібно більше 6 тижнів, але часто потрібне і хірургічне втручання.