Протрузія міжхребцевого диска є результатом розвитку остеохондрозу та поступово призводить до утворення міжхребцевої грижі. Це захворювання не є самостійним, але вважається наслідком серйозних змін у хребтовому стовпі.
У процесі активного розвитку захворювання, а також при ігноруванні його лікування відбувається сильне випинання диску. Найчастіше такі патології зустрічаються в найрухливіших ділянках тіла: шийному чи поперековому відділах хребта.
Як виникає протрузія
Розвиток протрузії є результатом дегенеративних змін, які відбуваються не тільки у відділі хребта (хребтовому стовпі), але також уражають пульпозне ядро дисків. Цей процес часто пов’язаний з віком пацієнта: відбувається природне старіння організму, а тому із плином часу хребет слабшає, зменшується еластичність дисків, суглобів і зв’язок.
Усе це призводить до того, що організм не в змозі боротися зі всіма навантаженнями.
Наявність протрузій у людей середнього віку, від 30 до 45 років, є більш рідкісним явищем, яке може потребувати втручання фахівців.
Багато пацієнтів страждає цим захворюванням не тільки після отриманих ними травм, ударів або забиття, але й у результаті генетичної схильності (причиною цього захворювання в багатьох пацієнтів може бути не тільки отримана ними травма, наприклад удар або забиття, але також і генетична схильність).