Причинами дискомфорту в спині можуть бути різні захворювання, у тому числі й захворювання внутрішніх органів. Первинний прийом терапевта – це обов'язкова та необхідна консультація для пацієнта. Лікар терапевт проведе первинний огляд та поставить попередній діагноз. Але найголовніше, терапевт відповість на основне питання - що є причиною болю в спині, що лікувати і якого фахівця вас направити.
Біль – це сигнал, який не можна ігнорувати. Тіло говорить з нами мовою болю, що означає: «Прислухайся до свого організму! Зверни на нього увагу!». Але біль – це лише наслідок, важливо знайти та усунути причину! А ось тут починається найцікавіше.
Болями у спині відгукуються різні захворювання. Джерелом можуть бути не тільки захворювання хребта, а й патології внутрішніх органів, деякі з яких дуже небезпечні та потребують обов'язкового лікування.
Часто за болями у спині «ховаються»:
- Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки,
- Панкреатит (підшлункова залоза)
- Пієлонефрит (нирки)
- Запальні захворювання органів малого тазу у чоловіків та жінок (простатит, аднексит)
- Ішемічна хвороба серця
При виразці та панкреатиті біль може проходити через усю спину, але частіше біль зосереджений у попереку. Болі в спині супроводжуються болями в животі, нудотою, печією, блюванням.
При пієлонефриті болі зосереджені області попереку і супроводжуються підвищенням температури. При цьому м'язи попереку сильно напружені, а біль може бути як з одного, і з двох сторін.
Запальні процеси в органах малого тазу (Простатіть у чоловіків і аднексите у жінок) супроводжуються болями в області попереку, крижів і куприка. Пацієнт зазвичай відчуває постійні болі, які можуть мати колючий, стріляючий, тягнучий, ниючий, тупий або гострий характер. Больові відчуття можуть посилюватися в положенні сидячи і лежачи через те, що запалений орган створює провокацію для здорових тканин.
Ішемічна хвороба серця (ІХС) – за даними ВООЗ, ця хвороба забирає найбільше людських життів. При ІХС, в результаті фізичного навантаження, пацієнт відчуває пекучий біль, що здавлює за грудиною, яка так само «віддає» в нижню щелепу, в шию, в ліву руку і в спину! У стані спокою біль припиняється. Так проявляється стенокардія напруги, яка з розвитком хвороби, за відсутності адекватного лікування, перетворюється на стенокардію спокою. Остеохондроз грудного відділу хребта часто називають хворобою-хамелеоном, т.к. він проявляється болями, що імітують серцевий напад. Стенокардіческіе болі також маскуються під остеохондроз, і тут дуже важливо вчасно поставити правильний діагноз!
Лікар терапевт Алеф клініки займається діагностикою та лікуванням таких захворювань:
- Гіпертонічна хвороба
- Ішемічна хвороба серця
- Хронічна серцева недостатність
- Захворювання верхніх та нижніх дихальних шляхів
- Захворювання шлунка та підшлункової залози
- Захворювання нирок