Артроскопія колінного суглоба

Артроскопія (у перекладі з латинської «огляд суглоба») — хірургічна маніпуляція, мета якої — визначити, чи є якісь патології в суглобі та тканинах, що його оточують. Своєчасна і повна артроскопія дає змогу виявити і діагностувати захворювання. Крім того, за допомогою цієї маніпуляції багато з таких захворювань можна вилікувати.

Чим відрізняється артроскопія від відкритих операцій? Головна відмінність — малий ступінь втручання (у медичних термінах — «малоінвазивність»). Під час артроскопічних операцій у проєкції суглоба роблять невеликі проколи — один для артроскопа (так називається дуже тонкий і маленький зонд для вивчення стану суглоба), другий за необхідності — для інструментів. Артроскопічні маніпуляції, особливо на колінному суглобі, можна порівняти зі справжнім чародійством — через дуже маленькі надрізи. Лікарі нашого медичного центру Alef Clinic діагностують і лікують широкий спектр різних захворювань:

 • пошкодження зв’язок і менісків;
 • пошкодження або захворювання суглобового хряща;
 • вивих надколінка;
 • запалення синовіальної оболонки;
 • пошкодження поверхні хряща.

Чи існують протипоказання?

Артроскопія колінаАртроскопія — це, хоч і малоінвазивна, але все ж таки медична маніпуляція, а отже, не може бути однозначно рекомендована всім пацієнтам. Лікарі Alef Clinic рекомендують утриматися від цієї процедури таким пацієнтам:

 • з важкими гнійними запаленнями суглобів;
 • які мають туберкульоз кісткової тканини;
 • які страждають від остеомієліту;
 • які нещодавно перенесли інсульт, інфаркт і з патологіями серцево-судинної системи.

Також з обережністю маніпуляцію проводять пацієнтам з будь-якими видами запалень і захворювань суглобів і кістки — багато таких захворювань лікуються оперативно, шляхом хірургічного втручання. Також ми в Alef Clinic радимо не проводити артроскопію під час грипу, ГРВІ, інших сезонних інфекцій.

Чи потрібно готуватися до артроскопії?

Спеціальної підготовки, крім загальних правил щодо здорового способу життя, не потрібно. Лише потрібно здати деякі аналізи та обстеження:

 • здати загальний аналіз крові та сечі;
 • пройти флюорографію;
 • зробити ЕКГ і принести кардіограму;
 • аналіз на РВ;
 • здати кров на групу та резус-фактор.

На консультації вам можуть бути призначені й інші аналізи. Крім того, не забудьте попередити лікаря щодо можливих алергій на той чи інший медичний препарат.

Як проходить артроскопія коліна?

Артроскопія колінного суглоба

Спочатку, з огляду на ваші аналізи, наявність або відсутність алергії, лікар обирає методику і тип знеболювання. Ми можемо як «відключити» нервові закінчення, так і занурити вас у наркоз повністю — залежить від багатьох факторів, наприклад від стану вашого здоров’я.

Потім, після анестезії, ми тимчасово зупиняємо приплив крові за допомогою джгута або еластичного бинта. Після цього лікар починає безпосередньо маніпуляції — на шкірі робляться два невеликих проколи, за необхідності спеціальним шилом (троакаром) проколи м’яких тканин. Потім знезаражуємо суглоб — для цього вводимо трохи спеціальної рідини, що дає змогу, крім усього іншого, також поліпшити видимість зонда, що вводиться слідом. Зонд забезпечений камерою, яка транслює все, що потрапляє в поле її зору, на монітор в операційній — так лікар бачить ваш меніск і за потреби може вже з ним працювати (провести висічення, санацію або пластику зв’язок). Завершується маніпуляція накладанням швів на проколи і, в окремих випадках, установкою дренажу. Після цього призначають знеболювальні препарати, також рекомендуємо носити спеціальну компресійну білизну і за можливості забезпечити нерухомість оперованому коліну. Приблизно 14 днів намагайтеся також не переохолоджуватися або, навпаки, не захоплюватися парильнею.

Наш лікар також розповість, як часто міняти марлеву пов’язку.

Консультація у зручний для Вас час

Чому саме Alef Clinic у Харкові?

Персонал клініки Alef у Харкові — лікарі-хірурги та ортопеди вищої та першої кваліфікаційної категорій. Крім персоналу, ми також маємо у своєму розпорядженні сучасне медичне обладнання та інструменти — наш артроскоп, наприклад, дає збільшення в 70 разів, що дозволяє лікарю, який проводить маніпуляцію, бачити ваш суглоб у найдрібніших деталях. Крім цього, після маніпуляції наші фахівці підберуть для вас унікальну реабілітаційну програму, яка підходить саме вам і прискорює одужання (у середньому реабілітація триває від трьох до п’яти днів). З усіх питань, пов’язаних з артроскопією колінного суглоба, зокрема щодо вартості послуги, звертайтеся до фахівців Alef Clinic за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 32. Телефон для зв’язку: +38 (099) 291-99-22. Будьте здорові — це наш головний пріоритет!

Подобається центр, не вперше сюди звертаюсь. Усі зробили, швидко, все добре.

Кирило

Комфортно швидко все сталося. Навіть у часі з мене трохи раніше прийняли. Пройшло все гаразд.

Аліна

Обслуговування на найвищому рівні. Привітний та доброзичливий персонал, що випромінює позитив.

Svetlana

Я дякую Вам за вашу працю та за ваших чудових лікарів. Знайомі порадили звернутися до вас. І я раджу всім з будь-якими проблемами зі здоров'я, звертайтеся alefclinic

Antonina

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний

Дуже задоволена лікуванням! Лікувала шийний остеохондроз, нарешті шия не болить, всім раджу клініку алеф!

Надя тест
Переконливі відгуки у формі подання.

Обов'язкове поле

Яке ваше повне ім'я?
Яка ваша адреса електронної пошти?
рейтингові поля
Would you like to include star rating?
Що ви думаєте про нас?
X
2 575
задоволених пацієнтів у нашій клініці вже відчули покращення здоров'я
15
нових пацієнтів звертаються до нас щодня
78%
пацієнтів звертаються до нас за рекомендацією
5 років
ми працюємо для Вас
Сафронов Данило Вікторович
Лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Лікар спортивної медицини
«Будь-яка турбота про здоров’я в нашій клініці починається з пошуку причини захворювання. Не завжди причина там, де болить. Запишіться до нас на первинний прийом, і ми разом почнемо шлях до одужання».
autograph

Написати повідомлення

ukUA