В Alef Clinic проводять ендоскопічні операції всіх напрямів. Під ендоскопією розуміють комплекс операцій і маніпуляцій, які проводять малоінвазивним способом — за допомогою маленьких надрізів, через які всередину організму пацієнта вводять інструменти (зокрема, мініатюрну камеру, яка передає збільшене зображення на монітор органу, що оперується).
Основна перевага ендоскопії в малоінвазивності, а отже, малій травматичності та короткому реабілітаційному періоді. Завдяки сучасній, якісній анестезії операції проходять безболісно. Як правило, пацієнта виписують уже наступного дня після операції, а період перебування в стаціонарі займає не більше двох днів. Після виписки починається реабілітація, яка охоплює приймання препаратів, носіння спеціальних ортезів і пов’язок та виконання спеціалізованих вправ під наглядом фізичних терапевтів і лікаря.
На всі питання щодо операції, відновлення після неї, вам відповість лікар на консультації. Телефонуйте для запису або заповнюйте форму зворотного дзвінка на нашому сайті.
Види ендоскопії
Найпоширенішими є такі види ендоскопії:
- лапароскопія (органи черевної порожнини);
- артроскопія (малоінвазивні операції на суглобах);
- бронхоскопія (операції та дослідження на слизових оболонках бронхів і трахеї);
- гастроскопія — зосереджена на органах шлунково-кишкового тракту;
- колоноскопія — внутрішня поверхня товстої кишки.
Усі перераховані види ендоскопії схожі в головному — мінімальний ступінь втручання у тканини й органи, використання під час маніпуляцій найтонших інструментів і короткий післяопераційний період перебування у стаціонарі.
Одним із методів ендоскопії є капсульна — при такому способі пацієнт ковтає маленьку, схожу на таблетку, капсулу. У ній міститься мініатюрна камера, яка в режимі реального часу фіксує стан слизової, найчастіше шлунка й органів ШКТ, і передає знімки на зчитувальний пристрій, який пацієнт носить із собою. Через деякий час капсула виходить з організму природним шляхом, а лікар отримує доступ до даних камери — це дозволяє відстежити стан органів черевної порожнини в динаміці.
Показання та протипоказання
Широта методів і прийомів ендоскопії визначає і безліч можливостей для її застосування. Так, ендоскопічні операції показані при:
- запальних процесах або підозрах на них;
- больових відчуттях у суглобах, шлунку або органах малого таза — залежно від конкретного виду ендоскопії;
- незначних травмах — деякі ситуації вимагають хірургічного втручання.
Однак ендоскопію при всій щадності методу не можна вважати панацеєю — будь-які операції, навіть малоінвазивні, не можна робити, якщо у вас:
- пухлини в досліджуваному органі, особливо злоякісні;
- інфаркт, постінфарктний і постінсультний стан;
- деякі захворювання серця (точні протипоказання в конкретному випадку розповість лікар на прийомі);
- психічні захворювання;
- гемофілія та подібні патології зсідання крові.