Рухова терапія, або кінезитерапія, вважається доволі ефективним методом реабілітації, в основі якого рух м’язів і суглобів. Такий спосіб відновлення призначають при різних захворюваннях, а пацієнту рекомендується розпочати реабілітацію відразу після стабілізації його стану.
Кінезитерапію заведено використовувати не лише як самостійну методику, але й також застосовувати в комплексі з іншими способами лікування — медикаментозними та фізіотерапевтичними.
Кому підійде кінезитерапія
Різноманітні вправи необхідні для людей, які відчувають постійні ниючі або стріляючі болі в ділянці шийного відділу, у спині або суглобах нижніх, верхніх кінцівок.
Терапія ефективна при порушенні рухової функції, що допомагає зменшити ризик всіляких ускладнень.
При цьому пацієнту вдається відновити й підтримувати свої фізичні здібності, що особливо важливо після важких хвороб, операцій або отриманих травм, забиття.
Показання
- болі в суглобах різної інтенсивності;
- відновлення пацієнтів після інсульту;
- протрузії хребта, грижі, остеохондроз, сколіоз та інші проблеми, пов’язані з хребетним відділом і суглобами;
- отримані травми хребта, лікування набутого посттравматичного синдрому;
- порушена робота периферійної нервової системи;
- реабілітація після завершення спортивних змагань;
- необхідність підвищити власну витривалість під час підготовки до різних спортивних заходів, виступів.
Протипоказання
- онкологічні захворювання;
- інфаркт у гострий період;
- підвищений ризик тромбоемболії та кровотеч;
- цукровий діабет в особливо тяжких формах;
- висока температура тіла внаслідок запальних реакцій в організмі;
- інтоксикація організму;
- печінкова, ниркова, серцево-судинна або дихальна недостатність.
Основні види кінезитерапії
Рухова терапія належить до активних методів реабілітації, оскільки пацієнт бере повноцінну участь у процесі лікування. Конкретна вартість кінезитерапії залежить від того, який саме вид буде обрано для подальшого відновлення:
- Метод нейром’язової активації — Neurac. Метою цього методу є активізація глибоких (локальних) м’язів-стабілізаторів, що дає змогу забезпечити відновлення оптимального рухового стереотипу.
- Декомпресійна терапія допомагає за рахунок витягнення зменшувати тісний контакт між кількома поверхнями суглобів. У результаті можна зняти навантаження із суглобів і м’язів, розтягуючи їх.
- Тракційна терапія допомагає зробити відстань між хребцями більшою. Для досягнення цих цілей спеціалісти в Alef Clinic вдаються до застосування вагових навантажень постійного або змінного типів.
- Динамічна нейром’язова стабілізація (DNS) — допомагає відновити руховий стереотип на основі дихання, адже воно має серйозний вплив на утримання тіла у просторі та поставу. У відновленні стабілізації відіграє роль кожен м’яз, тому всі вони задіюються під час вправ.
- Пропріоцептивна нейром’язова фасилітація (PNF) — базується на посиленні сигналу з боку пропріорецепторів, що допомагає помітно поліпшити стан усіх рухових відділів. Такий спосіб використовується під час лікування неврологічних та ортопедичних відхилень.
- Йоготерапія — терапевт добирає індивідуальний набір асан для кожного пацієнта, зважаючи на його проблеми. Ці заняття спрямовані на розслаблення м’язів і відновлення усієї нервової системи.
- Polestar Pilates — за допомогою цієї методики можна поліпшити розуміння рухів власного тіла, м’язів, формується правильна постава. Пацієнт зможе навчитися самостійно розслабляти власні м’язи.
Кожен із цих методів допомагає досягти поставлених цілей: досягти бажаних результатів можна після проходження призначеного курсу.